Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
 

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ
ÖSYS Sonuç Belgesi İnternet Çıktısı,
2-DİPLOMA
Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da Diploması hazırlanmayan öğrenciler için yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)
4- FOTOĞRAF
Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5x6 cm ebadında 6 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)

5-ÖĞRENCİ KATKI PAYI
Üniversitemize kayıt olan öğrencilerimizin öğrencilik hakkı kazanabilmeleri için 31 Ağustos-04 Eylül 2015 tarihleri arasında ders seçimi işlemlerini öğrenci sayfalarından (ÖBS) yapmaları, ders seçimlerini akademik danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. İkinci öğretim bölümlere/programlara kayıt olan öğrencilerimizin ders seçimi sonrasında öğrenim ücretini tüm İş Bankası Şubelerine öğrenci numaralarını ibraz ederek yatırmaları gerekmektedir. Öğrenciler katkı payını/öğrenim ücretini yatırmadıkları takdirde akademik danışmanlar tarafından ders onaylamaları yapılamayacaktır.

6-SAĞLIK RAPORU(Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)
İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme ile Gemi Makineleri İşletme  Programları, Kartepe Atçılık MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Oyunculuk Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tıp Fak. ve Kocaeli Sağlık Yük. Okulunun Ebelik ile Hemşirelik Programlarını kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır) Heyet Raporu getirmek zorundadırlar.Barbaros Denizcilik Yüksekokulunu kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme ile Gemi Makineleri İşletme Programlarını kazanan öğrenciler Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.
Ayrıca Deniz Liman İşletmeciliği Programını kazanan öğrencilerden  Yat Kaptanı olmak isteyen öğrencilerin  Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı  “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

7- BİLGİ FORMU ve KAYIT DOSYASI
Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyası Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden doldurulup kaydedildikten sonra internet çıktısı alınarak kayıtta  teslim edilmek üzere hazır olacak.
DİKKAT
Kayıt yaptıracak öğrencilerimiz (Online Kayıt yaptıran öğrencilerimizin öğrenci numaraları ve şifreleri eposta adreslerine gönderilecek, bölümlerden kayıt yaptıran öğrenciler ise bölümlerinden öğrenci numaralarını ve şifrelerini öğrenebileceklerdir.) Bilgi Formu ve Kayıt Dosyasını öğrenci numaraları ve şifrelerini girerek kendi sayfalarından dolduracaklardır.

Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular için 0 262 303 12 02 no.lu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

NOT:Bu belgeleri temin ederek kayda gelirken yanınızda getiriniz. Kayıtta kullanacağınız belgelerin fotokopilerini çektiriniz ve yanınızda bulundurunuz.

  • Öğrenciler kayıt için bizzat kendileri başvuracaklardır.
  • Posta ya da noter vekaletiyle kayıt yapılmaz

Sevgili Öğrencimiz;
                Kocaeli Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Üniversitemize hoş geldiniz! Elinizdeki kılavuzda hem üniversitemizi tanıtıcı bilgiler hem de kayda gelmeden önce yapılacaklara ilişkin bilgiler bulacaksınız. Bu işlemleri kayda gelmeden önce tamamlamış olmanız, kayıt sırasında gereksiz beklemeleri önleyeceği gibi rahat bir kayıt ortamı sağlayacaktır.
               
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Umuttepe Merkez Yerleşkesi
41380 Umuttepe –   KOCAELİ
e-posta :ogrenci@kocaeli.edu.tr
www.kocaeli.edu.tr

Sizi tekrar kutlar, başarılarınızın devamlı olmasını dileriz.
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


               

Menu

© Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 10 00 / Belgegeçer: +90 (262) 303 10 33