Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
 

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
Öğrencilerimiz E-Devlet üzerinden E-Kayıt işlemlerini 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapabilecektır.
Üniversitemiz E-kayıt sistemi üzerinden E-kayıtlar 15 - 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında http://ogr.kocaeli.edu.tr/koubs/ekayit/index.cfm bağlantısı kullanılarak yapılacaktır.
Kayıt işlemlerinin yapılabilmesi için özel belge (Sağlık raporu, Gemi adamı olur vb.) istenen bölümlerimize yerleştirilen öğrencilerimiz ilgili öğrenci işlerini birimlerine şahsen başvuracaktır.
MEB sistemi, 2008 yılı ve öncesine ait Orta Öğretim Mezuniyet bilgilerini çevrimiçi platformda üniversitelere sunamamaktadır. Bu teyitleşme E-Kayıt yönergesinde zorunlu tutulduğundan, bu durum E-Kayıta engel bir sorun teşkil etmektedir. Bu durumdaki öğrencilerimizin, akademik takvimde belirtilen süre içerisinde lise mezuniyet belgelerini akademik birimlerine getirerek (bireysel veya noter onaylı vekalet yoluyla) kayıt yaptırmaları gerekliliği vardır.
KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
(Yalnızca Aşağıda belirtilen Bölümlerimizi Kazanan Öğrencilerimiz İçin Geçerlidir.)

1-SAĞLIK RAPORU / GEMİ ADAMI OLUR (Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)
İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme, Deniz Liman İşletmeciliği ile Gemi Makineleri İşletme  Programları, Kartepe Atçılık MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Oyunculuk Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tıp Fak. ve Kocaeli Sağlık Yük. Okulunun Ebelik ile Hemşirelik Programlarını kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır) Heyet Raporu getirmek zorundadırlar. Denizcilik Fakultesini kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletmeciliği ile Gemi Makineleri İşletme Programlarını kazanan öğrenciler Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.
Ayrıca Deniz Liman İşletmeciliği Programını kazanan öğrencilerden  Yat Kaptanı olmak isteyen öğrencilerin  Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı  “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

Kayıt için Özel belge gerektiren programlarımızı kazanan öğrencilerimizin kayıt sırasında lise mezuniyet belgelerini ve kimlik belgelerini getirmeleri gerekmektedir.
DİKKAT
Kayıt yaptıracak öğrencilerimiz (E-Kayıt yaptıran öğrencilerimizin öğrenci numaraları ve şifreleri eposta adreslerine gönderilecek, öğrenci işleri birimlerinden kayıt yaptıran öğrenciler ise bölümlerinden öğrenci numaralarını ve şifrelerini kayıt yaptırdığı birimden öğrenebileceklerdir.)

Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular için 0 262 303 12 02 no.lu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

  • KAYIT KOSULLARI
  • Menu

    © Kocaeli Üniversitesi
    Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
    41380, Kocaeli
    Tel: +90 (262) 303 10 00 / Belgegeçer: +90 (262) 303 10 33