Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi
 

Kayıt İşlemleri

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt Bilgileri
Kayıt Tarihleri (İlk Kayıt)
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesine ilk defa kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt işlemleri 01 - 05 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
2014-2015 Ek Yerleştirme Kayıtları Ekim ayı içerisinde ÖSYM'nin belirlediği tarihler arasında tüm Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının kendi yerleşkelerinde ki öğrenci işleri bürolarında  yapılacaktır.
Kayıt yaptıracak öğrencilerimiz (Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarasına, Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyasına Üniversitemiz web sayfasında (www.kocaeli.edu.tr) Öğrenci Linki altında, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (http://odb.kocaeli.edu.tr) sayfasında, Kayıt İşlemleri Menüsü  üzerinde Öğrenci Bilgi Sisteminden ulaşılabilmektedir.) ilgili formlardaki bilgileri doldurup birer çıktı alarak diğer istenen belgelerle kayıt bürolarına gitmeleri gerekmektedir.

Kayıt Yenileme
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenimine devam eden öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri Güz Yarıyılında 08 – 12 Eylül 2014 tarihleri arasında; Bahar Yarıyılında 09 – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında İnternet ortamında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır. Öğrenci alması gereken dersleri seçtikten ve harcını yatırdıktan sonra seçilen dersler Danışmanı tarafından İnternet üzerinden onaylanır.
NOT: Bölüm veya program başkanlıklarınca, tüm öğrenciler için bir öğretim elemanı danışman olarak seçilir. Öğrenci, devam edeceği dersleri sorumlu olduğu öğretim planına uygun olarak ve danışmanının önerileri doğrultusunda seçer. Öğrenci, Ders alma işlemini ve danışman onayını internet ortamında  yaparak kayıt işlemlerini tamamlamış olur. (Ders seçme işlemi için belirlenen tarihler arasında Katkı Payını yatırmayan ve/veya Ders Seçme işlemini yapmayan öğrenciler için Öğrenci Bilgi Sistemi belirtilen süreler akabinde kapatılacağından, daha sonra hiç bir surette ders seçme işlemi yaptırılmayacaktır.) Öğrencilerin seçebileceği haftalık ders saati sayısının üst sınırı Üniversite Senatosunca belirlenir. İlk kez alınacak dersler ile tekrar edilen derslerin toplam saati bu sayıyı aşamaz.  Derse yazılma sırasında çakışma olması halinde, önceki yarıyıllara ait dersler alınmalıdır. Öğrenciler, akademik takvimde belirtilen süre  içinde kayıtlı olduğu derslerin bir kısmını veya tamamını danışmanlarının onayı ile bırakabilirler. Hazırlık sınıfına ve birinci sınıfa yeni kayıt olan öğrenciler, güz ve bahar yarıyılı derslerinin tamamını, derse yazılmalarına gerek kalmaksızın alırlar.
Ders Ekleme – Bırakma, Geç Kayıt
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesinde öğrenimine Güz Yarıyılında devam eden öğrencilerin ders ekleme – bırakma ve geç kayıt işlemleri 15 - 19 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Kocaeli Üniversitesinde öğrenimine Bahar Yarıyılında devam eden öğrencilerin ders ekleme – bırakma ve geç kayıt işlemleri 16- 20   Şubat 2015  tarihleri arasında yapılacaktır.

 

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Kayıt Bilgileri

Menu

© Kocaeli Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 10 00 / Belgegeçer: +90 (262) 303 10 33